2020 ASF Live Stream Schedule

The 2020 Arnold Sports Festival LIVE Presented By Redcon1 will feature more than 90 hours of live streams. All competitions in the Battelle Grand and on the Arnold Fitness EXPO Stage, ROGUE Strength Stages and new Strongman Arena will be streamed in their entirety. This includes all IFBB Pro League events; Arnold Amateur NPC Bodybuilding, Fitness, Figure & Physique Championships; the Arnold Strongman Classic and Arnold Amateur World Strongman Championships.

2020 Live Stream Schedules

BATTELLE GRAND

Thursday, March 5
Noon: Arnold Amateur NPC Day #1

Masters Figure – Semifinals + Finals
Masters Bikini – Semifinals + Finals
Fitness – Semifinals
Figure – Semifinals
Bikini – Semifinals
Wellness – Semifinals & Finals
Masters Figure Awards
Masters Bikini Awards
Wellness Awards
Men’s Physique
 – Eliminations + Semifinals

Friday, March 6
9 a.m: Arnold Amateur NPC Day #2

Women’s Physique Semifinals
Men’s Classic Physique Semifinals + Finals
Men’s Classic Physique Awards
Men’s Bodybuilding Semifinals

7 p.m.: Arnold Classic Physique, Fitness International, Figure International and Women's Physique International Finals

Saturday, March 7
Noon: Arnod Pro Wheelchair Prejudging + Finals
1 p.m.: Arnold Classic, Bikini International, Men's Physique Prejuging
7 p.m.: Arnold Classic, Bikini International, Men's Physique Finals & Arnold Strongman Classic Final Event

Sunday, March 8
10 a.m.: Arnold Sunday Showcase

Arnold Fitness EXPO Stage

Friday, March 6
9:30 a.m: Armwrestling
11 a.m.: MAS Wrestling
11:45 a.m.: Fitness & Figure International Prejudging
1 p.m.: Arnold Classic Physique Prejudging
2 p.m.: Arnold Amateur NPC Men’s & Women’s Physique Finals
3 p.m.: Arnold Model Search

Saturday, March 7
9:30 a.m.: Wheelchair Calisthenics
10 a.m.: Arnold Amateur NPC Bodybuiding, Fitness, Figure & Bikini Finals
1:45 p.m: Arnold Model Search
3:00 pm.... ROGUE IWF Grand Prix

Sunday, March 8
10 a.m.: USA Powerlifting Pro Deadlift
11:15 a.m.: ROGUE Record Breakers
1 pm.: ROGUE IWF Grand Prix

ROUGE STRENGTH STAGE

Friday, March 6
9:30 a.m.: Pro Strongwoman
11 a.m.: XPC Powerlifting
12:30 p.m.: Weightlifting

Saturday, March 7
9:30 a.m.: Armwrestling Finals
10:30 a.m.: USA Powerlifting Pro Bench Bash
12:30 p.m.: Pro Strongwoman
2:30 p.m.: USA Powerlifting Grand Prix By SBD

Sunday, March 8
10 a.m.: USA Powerlifting Squat Challenge
Noon: XPC Powerlifting Last Man Standing
1 p.m.: XPC Powerlifting 21 Deadlift Salute

 

STRONGMAN ARENA